Mevcut Projeler

                                                                      

İsrafa Hayır Yürüyüşü

Yeryüzünde milyonlarca kişi açlıkla mücadele ederken israfın en büyük
yaramız olduğu bir ülkede buna sessiz
kalamazdık. Bu amaçla Kastamonu’ da
‘İsrafa Hayır Yürüyüşü’ düzenlendik.

Devamını oku ...
Aşure Dağıtımı

Dernek olarak Nasrullah Meydanında 2.500 kişiye aşure dağıtımı yapıldı. Ve günün sonunda duyarlılığımızdan dolayı derneğimize yapılan teşekkürler sel olup aktı.

Devamını oku ...

                                                                                    

                                                                                    

Sünnet Şöleni

Derneğimiz, 1. kuruluş yıldönümünde bir ilke daha imza attı. Kastamonu da ihtiyaç sahibi 70 çocuğun delikanlılığa ilk adım atışlarına vesile olduk. Şölenimizi Atatürk Spor Salonun’nda Hüseyin GONCAGÜL ve ekibinin katılımıyla gerçekleştirdik.
Çocukları ayakkabısından asasına kadar giydirerek, konvoyundan eğlencesine,tiyatro gösterisinden havai fişek görseline kadar büyük bir programla geceyi sonlandırdık.

Devamını oku ...
Pakistan Kermesi

Kurtuluş Savaşında kollarındaki bilezikleri çıkarıp Türk Halkına gönderen kardeş ülke Pakistan halkı sel nedeni ile canlarını, evlerini, hayvanlarını ve topraklarını kaybetti. Pakistan kaybettiklerine ağladı. Kardeş ülkenin vefakar halkı Kastamonu’dan yardım bekliyordu. Kastamonu; kardeşliğin, paylaşmanın sınır tanımadığını 20-23 Ekim 2011 tarihleri arasında Nasrullah Meydanı’nda  düzenlediğimiz kermesimizle  gösterdi.

Devamını oku ...

                                                                                    

                                                                                    

Van Depremi

Damladan Deryaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yurtiçi ve yurtdışı doğal afet durumlarında ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amaçlarından birisidir.Van’da yaşanan deprem dolayısıyla zor günler yaşayan kardeşlerimiz için Kastamonu çapında bir kampanya başlattık,kampanya sonucu toplanan bir tır dolusu ihtiyaç maddeleri  Dernek Başkanımız eşliğinde Van’a bizzat ulaştırılmıştır.

Devamını oku ...
Ramazan Ayı Yardımları

Dernek olarak ramazanlarda da en verimli ve en güzel çalışmalara imza atıyoruz .
İhtiyaç sahibi ailelerimize dernek olarak gıda,nakit yardımında  bulunuyoruz Ayrıca yardımsever iş adamlarının yardımlarını ailelere ulaştırmalarına köprü oluyoruz. Bunların yanında iftar programları düzenleyerek ailelerimizle bir arada oluyor, onların dertlerini dinliyor aynı yemeği paylaşıyoruz.

Devamını oku ...

                                                                                    

                                                                                    

Su Kuyusu

Açlıkla ve susuzlukla kavrulan Afrika  kıtasındaki kardeşlerimiz de unutulmamış yapılan çalışmalar neticesinde Kamerun’da su kuyusu yapımına başlanmış ve nihayet kuyumuz faaliyete geçmiştir.Bundan sonra da su kuyusu açma çalışmalarımız devam edecektir. Benim de katkım olsun diyorsanız lütfen bizimle irtibata geçin.

Devamını oku ...
Kan Bağışı Kampanyası

Kan Bağışı Kampanyamız 10-11 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Ankara Kızılay Kan Merkezinin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz kampanyamıza halkımız büyük ilgi göstermiştir. Halkımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ediyor, yeni kampanyalarda buluşmayı umut ediyoruz. 

Devamını oku ...

                                                                                    

                                                                                    

Gıda ve Battaniye Yardımı

İhtiyaç sahibi olan ailelerimize gıda ve battaniye yardımı yapılmıştır.

Devamını oku ...
Nikah Şöleni